BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#1 2011-04-23 03:15:24

nika
Prawie jak Papuka

Kaczyński a ruch faszyzujące

http://alfaomega.webnode.com/products/s … 254396/30/

Polecam do przeczytania. Nie popieram żadnej partii politycznej, żeby nie było, że jestem wykształciuchem, popieram PO, komuchem i nie wiem co jeszcze.

Chodzi o to żeby zwrócić uwagę na to co się dzieje wokół nas:)

Chodźmy dziś na spacer, na przechadzkę w stylu retro
Chyba wisi coś w powietrzu
Może to eksploduje metro?

2011-04-23 03:15:24

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#2 2011-04-23 08:32:12

meaaem
Prawie jak Papuka
Od: W/Ł

Re: Kaczyński a ruch faszyzujące

Nieraz próbowałam w pogaduchach rozkręcić temat polityki, ale zwykle nikt nie odpisywał.
Ja nie mogę patrzeć obojętnie na to co się wokół dzieje, jednak jest to tylko okupione nerwami, bo co może zrobić taki szaraczek jak ja?
Przypominam komu mogę jak było dobrze za dwóch kadencji prezydenta Kwaśniewskiego. Za czasów SLD. Z dwojga złego wolę PO niż PiS, ale i oni mi nie odpowiadają. Może więc czas pomyśleć i wrócić do rządów lewicy...?

Jestem zdania, że nie ma żałoby, a jest wojna polityczna. Kaczyński totalnie się ośmieszył składając wieniec pod Pałacem Prezydenckim, a nie tam, gdzie jest pochowany jego brat z żoną. Jego najbliżsi. Jego rodzina.
Czy byłoby wskazane składać nam wieńce i palić znicze tam, gdzie pracowali nasi bliscy zmarli?

Słysząc brawa pod Pałacem podczas składania wieńca moja wyobraźnia ( a może i nie? ) podpowiadała mi, jak nasz pierwszy i ostatni kawaler w kraju, przechodząc obok narodu, woła: "DO BOJU!!!"

JARO-WÓDZ sam sobie zaprzecza.

Budźcie się, 'narodu'!

...Czasami czuję się jak marna słaba trzcina,
Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina.
Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,
Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie...

#3 2011-04-23 22:27:29

nika
Prawie jak Papuka

Re: Kaczyński a ruch faszyzujące

Jarka nie lubię strasznie - uważam, że jest cyniczny i gra na ludzkich emocjach. Władza jest dla niego ważniejsza od wszystkiego, bo jak inaczej wytłumaczyć kampanię wyborczą zaraz po śmierci brata, całą jego politykę w tamtym czasie, później zmiany, powrót do IV RP. Podzielił Polaków, jeszcze nigdy nie byliśmy tak skłóceni. Nie szanuje legalnie wybranej władzy, wyznaje zasadę "kto nie z nami ten przeciw nam", chce zakłamać historię. Buduje jakiś irracjonalny mit swojego brata i siebie, przypisuje sobie zasługi innych osób. Taki mały duce.

Najgorsze u nas jest to, że my nie mamy na kogo głosować. Jak już idziemy to jest to wybór negatywny - zagłosuje na tych, bo tamci mogą być gorsi. Tak raczej nie powinno być. Nie mam pojęcia na kogo będę głosowała w wyborach, wiem na pewno, że na nie pójdę, bo to jest mój obywatelski obowiązek. Nie pójście to ciche przyzwolenie żeby 1/4 z 1/2 społeczeństwa dyktowała nam jak mamy żyć, jakie wartości wyznawać i w co wierzyć. Korci mnie żeby na Palikota zagłosować, ale boję się, że to taki trochę zmarnowany głos będzie.

Co do Smoleńska - nie wypowiadam się, bo nie wiem co się aktualnie dzieje, nie czytam niusów na ten temat, a jak coś mówią w TV to przełączam kanał. Mnie to wszystko męczyło już po 2 tygodniach. Katastrofa katastrofą, ale dajcie nam normalnie żyć. Nie wszystko się kręci wokół tych 96 osób. Bardzo mi przykro, że zginęli, śmierć jest zawsze tragedią, ale w każdy weekend na naszych superładnych drogach ginie więcej osób i w państwo powinno się zajmować gospodarką, szkołami, podatkami itd a nie tym czy na pokładzie była bomba czy nie, czy to był zamach czy nie.

Chodźmy dziś na spacer, na przechadzkę w stylu retro
Chyba wisi coś w powietrzu
Może to eksploduje metro?

Stopka forum