BrzydULA - jedyne forum fanów serialu

Forum dyskusyjne miłośników serialu "BrzydULA"

Nie jesteś zalogowany.

#121 2010-05-27 17:04:14

lady_garga
Cokolwiek Marka
Od: Piła

Re: j polski

nie jestgem pewna czy dobrze pamiętam bo miałam to rok temu, ale to chyba było tak, że zaczęło się od opisu obrazu... nie?
IMO to powinno być tak, że najpierw w czasie teraźniejszym autor opowiada o obrazie, później przechodzi do czasu przeszłego i opowiada zdarzenia z czasó drugiej wojny światowej. budowa jest przystosowana do tego, aby czytelnik automatycznie zaczął porównywać Michasia do Ikara...
nie jestem pewna czy o to chodzi, ale... tongue

"Wszystkie kudłate myśli kiedyś wyłysieją" heart   
Moja familia: mamóś klaudusia_227, siestra Indó i siostrzyczka duchowa vivienn kiss
GNAJ; FSiJPH; SWSiOCJT; SZFGM; MDUC

2010-05-27 17:04:14

Cindy
Najlepsza doradczyni na forum

#122 2010-05-27 17:12:54

Asiol
Truskaweczka Marka
Od: okolice Szczecina

lady_garga napisał:

nie jestgem pewna czy dobrze pamiętam bo miałam to rok temu, ale to chyba było tak, że zaczęło się od opisu obrazu... nie?
IMO to powinno być tak, że najpierw w czasie teraźniejszym autor opowiada o obrazie, później przechodzi do czasu przeszłego i opowiada zdarzenia z czasó drugiej wojny światowej. budowa jest przystosowana do tego, aby czytelnik automatycznie zaczął porównywać Michasia do Ikara...
nie jestem pewna czy o to chodzi, ale... tongue

Raczej o to bo też tak myślałam smile
Dziękuję bardzo kiss

MB heart
MDUC, DORIS, GARLZ, SWSiOCJT, H.U.M.O.R.

#123 2010-11-25 17:06:22

malvina2506
Linkożerca

Hej,
Widzę, że miałaś taki sam temat z jakim ja teraz się męcze. Czy mogłabys powiedzieć mi jak odpowiedziałaś na pytanie ; ,, Jaką role zdaniem Stefana Żeromskiego miała odegrać w odrodzonej Polsce rewolucja naukowo techniczna''?

#124 2011-02-23 10:22:48

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Witam! kiss
  Mam takowy problem Moi Drodzy: Mam napisać na polski kronikę tygodniową w sposób humorystyczny o swojej miejscowości, a problem jest taki, że nie mam bladego pojęcia jak zacząć i w ogóle co dalej zrobić. Może wie ktoś z Was jak to w ogóle zacząć i poprowadzić dalej. Za wszelką pomoc z góry dziękuję kiss

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#125 2011-09-20 16:20:03

ulomarkoholiczka
Kochanka Marka
Od: Jeżewo\Zawidz
Serwis

Dobry! kiss
Bałgam, kochane wy moje pomóżcie myślę nad tym czytaniem ze zrozumieniem już drugi dzień i nic, czytałam ten tekst z 6 razy i nadal zero, a jutro polonistka będzie to sprawdzała każdemu w zeszycie hmm
Linki do tekstu i pytań:
http://img825.imageshack.us/img825/9205/poloiz.jpg
http://img825.imageshack.us/img825/8182/polo2i.jpg

Błagam, błagam pomóżcie. Będę wdzięczna do grobowej deski.

Z góry bardzo bardzo bardzo bardzo dziękuję  kiss

Najpiękniejsze są lasy mieszane...
Czułam się bardzo samotna, a jednocześnie zadowolona z samotności...
Nigdy nie ufaj mężczyźnie. To cukierek moczony w truciźnie...
Najbardziej cię kocham, kiedy jesteś w głowie...

#126 2011-10-02 14:12:47

Wkręętka!
Serce przepełnione Ulą

Dobra, zapytam się was, bo ja kompletnie nie mam żadnego pomysłu, a myślę już od piątku.
Nie chodzi mi to o napisanie za mnie opowiadania, tylko o sam pomysł. Jakieś wskazówki, czy cokolwiek innego. Proszę <3

Napisz opowiadanie z dialogiem, w którym ukarzesz zabawne lub niecodzienne perypetie spowodowane rozprzestrzenianiem się nieprawdziwej informacji. Swoją wypowiedź zacznij od słów Marka Twaina: "Dobre kłamstwo może przewędrować pół świata, zanim prawda wstanie z łóżka"

- Harry – powiedział w końcu – wiesz, że zawsze będę cię wspierać. – Przełknął. – Nawet jeśli chcesz poderwać Malfoya na dżem.
- Ron! - wykrzyknął Harry z oburzeniem, a potem dodał zduszonym szeptem:
- Myślisz, że powinienem?

Stopka forum